Bilgi Güvenliği

AgeSoft kurumsal bilgiyi son derece değerli bir varlık olarak kabul etmektedir. Bilgi; iş faaliyetlerimizin sürdürülebilmesi açısından kritik önem taşır ve uygun bir şekilde korunması gerekir. AgeSoft, Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi (BGYS) ISO 27001 standartını uygulayarak kurumsal biginin Gizlilik, Bütünlük, Kullanılabilirlik ile ilgili ortaya çıkabilecek riskleri ve bu risklerin etkilerini en aza indirmeyi amaçlar.
Bu politika AgeSoft CEO’su tarafından onaylanmıştır.
AgeSoft CEO’su özellikle aşağıda belirtilen konuların yerine getirilmesini benimsemiştir:
 • AgeSoft bilgilerinin ve bilgi sistemlerinin gizliliğinin, bütünlüğünün ve kullanılabilirliğinin sağlanmasını
 • Bilgi varlıklarına yönelik riskleri tespit etmek ve sistematik bir şekilde riskleri yönetilmesini,
 • Bilgi Güvenliği Standartlarının gerekliliklerini yerine getirmeyi,
 • Bilgi Güvenliği ile ilgili tüm yasal mevzuata uyum sağlamayı,
 • Bilgi Güv​enliği Yönetim Sistemi’nin yaşatılması için sürekli iyileştirme fırsatlarının değerlendirmeyi ve çalışmalarını gerçekleştirmeyi,
 • Bilgi güvenliği farkındalığını artırmak için, teknik ve davranışsal yetkinlikleri geliştirecek şekilde eğitimler gerçekleştirmeyi,
 • Bu politikaya bağlı diğer alt prosedürlerin Bilgi ve İletişim Teknolojileri Direktörü tarafından hazırlanmasını ve yayınlanmasını.
AgeSoft’un Bilgi Güvenliği Politikaları, ister tam zamanlı, ister yarı zamanlı, daimi ya da sözleşmeli olsun, AgeSoft bilgilerini veya iş sistemlerini kullanan tüm AgeSoft personeli için, coğrafi konumdan veya iş biriminden bağımsız olarak geçerli ve zorunludur. Bu sınıflandırmalara girmeyen ve AgeSoft bilgilerine erişim gereği olan üçüncü şahıs hizmet sağlayıcıları ve bunların bağlı destek personeli gibi tüm kişilerin, bu politikanın genel ilkelerine ve uymak zorunda oldukları diğer güvenlik sorumluluklarına ve yükümlülüklerine bağlı kalması şarttır.
TÜM ÇALIŞANLARIN SORUMLULUKLARI
Bilgi Güvenliği’nin ve bu politikanın amacı, bilgilerin ve tüm destek iş sistemlerinin, süreçlerinin ve uygulamalarının gizliliğini, bütünlüğünü ve kullanılabilirliğini korumak, sürdürmek ve yönetmektir. Bunun anlamı; AgeSoft’a ait bilgilerin yetkili ellerde kalması; bilgilerin eksiksiz, doğru ve kullanılabilir durumda olmasının sağlanması; ve bilgilerin ve sistemlerin gerektiğinde kullanıma hazır olmasının sağlanmasıdır. Bu nedenle tüm AgeSoft ve dış kaynaklı personel ile stajyerleri, bayi kullanıcıları veya görevleri ne olursa olsun işlerini, bilgilerin AgeSoft bünyesinde korunmasını gözetecek biçimde yapmaktan sorumludur.
AgeSoft‘a ait bilgilerin eksiksiz, doğru ve kullanılabilir durumda hazır olmasının sağlanmasının yanı sıra tüm AgeSoft personeli, AgeSoft Personel Yönetmeliği Kurallarında belirtilen gizli bilgilerin korunması ve AgeSoft İş Ahlakı İlkelerine de uymak zorundadır.
AgeSoft; Kişisel Verilerin Korunması Yasasında belirtilen önlemleri almayı ve Kişisel Verilerin Korunması Politikasına tam uyumlu çalışmayı taahhüt eder.
HEDEFLER
AgeSoft Bilgi Güvenliği, AgeSoft’un itibarının, güvenilirliğinin, bilgi varlıklarının korunması, temel ve destekleyici iş faaliyetlerinin mümkün olan en az kesinti ile devam etmesi amacıyla,
 • Bilgi sistemlerinin sürekliliğini tam olarak sağlamayı,
 • Çalışanların bilinç, farkındalık ve güvenlik gereksinimlerine uyum düzeylerini en üst seviyeye çıkarmayı,
 • Üçüncü taraflar ile yapılan sözleşmelere uygunluğun tam olarak tesis edilmesini sağlamayı,
 • Bilgi güvenliği ihlal olaylarını en aza indirmeyi ve bunları öğrenme fırsatına çevirmeyi,
 • Bilginin yasalara tam uyumlu üretilmesini, erişim sağlanmasını ve saklanmasını,
 • En güncel ve etkin teknik güvenlik kontrolleri uygulamayı hedefler.
Her bir AgeSoft çalışanı bu hedeflere katkı sağlamaktan sorumludur.

Demo Talebi

AgeSoft ayrıcalıkları ile tanışmak için tek yapmanız gereken iletişim bilgilerinizi iletmek. Tamamen ücretsiz demo sitenizi hemen açın 30 gün boyunca ücret ödemeden test edin.